Posuvné dveře

Posuvné dveře – nová dominanta interiéru

Posuvné dveře jsou stále častějším doplňkem českých interiérů. Oproti klasickým dveřím na veřejích mají totiž posuvné dveře jednu velikou výhodu – nezabírají téměř žádné místo. Zatímco u klasických dveří jsou potřeba minimálně dva čtvereční metry manipulačního prostoru, u posuvných dveří můžete nábytek umisťovat do jejich těsné blízkosti.

Kde se uplatňí posuvné dveře?

Díky široké nabídce materiálů, barev, rámů, rozměrů a výplní mohou být posuvné dveře umístěné téměř kdekoliv. Mohou oddělovat šatní prostory od ostatních místností v bytě, nebo domě, můžete za ně ukrýt knihovny, domácí pracovnu nebo klasickou vestavěnou skříň. Posuvné dveře mohou nahradit i klasické veřejové dveře mezi jednotlivými místnostmi. Díky minimálním nárokům na místo jsou ideálním řešením do malých bytů.

Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi

Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi jsou výhodné předeším díky svým rozměrům, nezabírají místo při otevírání dveří jako klasické šatní skříně, proto se hodí např. do ložnice nebo menších pokojů, kde je méně místa a nábytek by nám zabíral moc prostoru. Vestavěné skříně s posuvnými dveřmi se vyrábějí v nejrůznějších provedeních, materiálech a rozměrech, proto se nebojte výrobce oslovit i se svým vlastním návrhem nebo specifickým požadavkem.

Zákazník si může vybrat i z několika druhů rámů – ať už ocelových (rámy Classic nebo Prime, oba typy ve třech barevných provedeních), nebo hliníkových (rámy typu Elegance, Spark, Gusto nebo Vision, každý z nich navíc buď v podobě úzkého, nebo širokého systému)

U posuvných dveří typu Elegance/Spark/Gusto/Vision lze provést vodorovné dělení při použití vodorovné dělící lišty. Při dělení můžeme kombinovat různé materiály výplní – lam DTD, sklo apod. Dveře lze dělit v různých výškách a poměrech výšek.

Pro oba posuvné systémy jsou dostupné dva typy pojezdových mechanismů:

  • dva typy dolního vozíku
  • dva typy horního vodícího elementu

Elegance Classic Prime

Prohlédněte si také:

Pro Vaše dotazy a objednávky nás neváhejte kontaktovat

Hledáte kvalitní vestavěné skříně? Navštivte náš web komandor.cz