Posuvné interiérové dveře

Posuvné interiérové dveře – nový trend v českých domácnostech

Když se řeknou posuvné dveře, většině lidí se vybaví okamžitě vestavěné skříně. Ano, je pravda, že posuvné dveře se nejčastěji uplatňují právě u vestavěných skříní, v posledních letech se nicméně stále častěji objevují i v podobě netradičních interiérových dveří, které šetří místo a zároveň krásně vypadají.

Posuvné interiérové dveře je dnes možné nechat pořídit na stěnu, nebo do panelu. Záleží jen na vás, kterou z variant zvolíte. Obě nicméně nabízejí stovky a stovky variant vzhledu – díky nepřebernému množství materiálů, ze kterých mohou být posuvné interiérové dveře vyrobené.

Můžete sáhnout po materiálech přírodních, nebo dát přednost moderním skleněným panelům. Dveře mohou být jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé, vždy ale platí, že oproti klasickým dveřím na veřejích ušetří zhruba dva metry čtvereční místa a nábytek můžete stavět do jejich těsné blízkosti.

Posuvné interiérové dveře jsou bezbariérové, tiché a při průvanu nehrozí jejich vysklení. Ocení je jak rodiče malých dětí, tak ti, kteří už se hůře pohybují a otevření klasických dveří je pro ně menší sportovní výkon.

Posuvné interiérové dveře – jak probíhá instalace?

Při instalaci posuvných interiérových dveří na stěnu vám technici do podlahy, stropu a stěn instalují speciální kolejničky, po kterých se interiérové posuvné dveře pohybují. V tomto případě se vám nepodaří dveře stoprocentně ukrýt, po odsunutí budou vidět.

Jiné je to ale u posuvných interiérových dveří, které zajíždějí přímo do stavební vložky ve stěně. Stavební úpravy jsou v tomto případě náročnější, stavební vložka se musí vložit přímo do stěny, popřípadě se musí vytvořit úplně nový předěl místnosti, nicméně výsledná úspora místa je v tomto případě stoprocentní – dveře při otevření „mizí“ v místech, kde mají běžné veřejové dveře panty.

Posuvné interiérové dveře – na kolik vyjdou a kde je pořídit?

Cena posuvných interiérových dveří začíná na hranici tří tisíc korun. Samozřejmě ale záleží na použitých materiálech a typu dveří. Stejně jako u dalších věcí, které se pojí s bydlením, ani u interiérových dveří se nevyplatí šetřit na kvalitních materiálech. Jedním z největších výrobců posuvných dveří – ať už pro vestavěné skříně, nebo do interiérů – je firma Komandor. Ta na českém trhu působí od roku 1995 a její značka je zárukou kvalitních materiálů i kvalitně odvedené řemeslné práce.

Pro Vaše dotazy a objednávky nás neváhejte kontaktovat


Zpět na posuvné dveře

Hledáte kvalitní vestavěné skříně? Navštivte náš web komandor.cz