Posuvné dveře na stěnu

Posuvné dveře na stěnu – když bojujete s místem

Máte malý byt, do kterého se ani při nejlepší vůli nevejde všechno to, co chcete a potřebujete? Svou snahu můžete vzdát, můžete ale i zabojovat a pořídit si posuvné dveře na stěnu – ty oproti klasickým veřejovým dveřím dokážou ušetřit až dva metry čtvereční místa. Nepotřebují žádný manipulační prostor, nábytek je možné umístit přímo do jejich blízkosti.

Posuvné dveře byly donedávna symbolem vestavěných skříní. Časy se ale mění a dnes si nacházejí místo i jako samostatné prvky, které oddělují dvě místnosti, popřípadě slouží k rozdělení velkého prostoru.

Posuvné interiérové dveře je možno zabudovat přímo do zdi, do stavební vložky, tento způsob je ale poměrně náročný na stavební úpravy a vyjde na vyšší částku. Pokud nechcete tolik investovat, vsaďte na posuvné dveře na stěnu.

Posuvné dveře na stěnu – počítejte s kolejničkami

Jak probíhá jejich instalace? Oproti interiérovým dveřím zajíždějícím „do zdi“ je podstatně jednodušší. Po vybrání toho správného designu dorazí technici, kteří prostor proměří, a při další návštěvě dveře na stěnu nainstalují. Do zdí, stropu a podlahy zasadí kolejničky, ve kterých se budou posuvné dveře pohybovat.

Tady pozor na to, že se na materiálu koleček a kování nevyplatí šetřit – pokud chcete, aby vaše posuvné dveře na stěnu sloužily dlouho a bezhlučně, vsaďte na kvalitního výrobce a dodavatele. V Česku je to například společnost Komandor s více než patnáctiletou tradicí.

Úspora místa není jediná výhoda, kterou posuvné dveře na stěnu oproti klasickým dveřím na veřejích mají. Posuvné dveře na stěnu jsou tiché, nehrozí u nich vysklení výplně v důsledku průvanu, snadno je otevřou i osoby se sníženou hybností, jsou bezbariérové. Navrch potom ještě dobře vypadají a díky široké paletě materiálů a barev nabízejí stovky možností svého vzhledu – od přírodně pojatých po desénové kousky splňující všechny požadavky moderních trendů.

Pro Vaše dotazy a objednávky nás neváhejte kontaktovat


Zpět na posuvné dveře

Hledáte kvalitní vestavěné skříně? Navštivte náš web komandor.cz